ANA SAYFA   »   HABERLER   »  FESTİVALİN 2.GÜN COŞKUSU
  

FESTİVALİN 2.GÜN COŞKUSU
19. Çamoluk Bal Festivalinin ikinci günüde geride kaldı. Festivalin ikinci gününde yine coşku ve mutluluk vardı.

Bal Festivalinin ikinci günü saat 20:00 sularında Grup Mavi Göç'ün sahnesi ile başladı. Özgün Doğu Karadeniz müzikleri ile sahne alan Grup Mavi Göç, hareketli Karadeniz türküleri ile Çamolukluları coşturdu.

Grup Mavi Göç'ün ardından Medya Fm'den tanınan Göksel Sağlam sahne aldı. Sağlam birbirinden güzel türküleri ile Çamolukluları mest etti.

Göksel Sağlam'ın ardından Çamoluk'un mahalli sanatçıları, Sabit Münüklü, Mehmet Kuzkaya, Mustafa Domruk, Hüzeyin Düz, Haydar Keleş ve Mehmet Meşe sahne aldılar. Çamoluk'un Mahalli sanatçılarına yoğun ilgi vardı. Her geçen gün popülaritesi artan Çamoluklu mahalli sanatçılarla fotoğraflar çektirildi, imzalar alındı.

Çamoluk'un Hacıahmetoğlu Köy Derneği tarafından hazırlanan Folklör ekibi, festivalin ikinci gününe damgasını vurdu. Mustafa Domruk ile birlikte sahne alan Hacıahmetoğlu folklör ekibine yoğun ilgi gösterildi.

Bal festivalinin ikinci günündeki yoğun kalabalık , ilk günden oldukça fazlaydı. Festival alanına sığmayan Çamoluklular, Gölpark'ın her yanını doldurdular.

Bal festivali alanı üzerinde stantlar açıldı. Çamoluk Öğrenci yurdunun ve Çamoluk Kuran Kursu'nun hayır kermesleri açıldı. Çamoluklu mahalli sanatçı Mustafa Domruk, Çamoluk Öğrenci yurduna 50 adet albüm bağışında bulundu.

Bal festivalinin ikinci gününde muhteşem bir sürpriz vardı. Çamoluk Derneği yönetim kurulu üyelerinden Ünal Sarıdoğan, Şebinkarahisarlı ses sanatçısı Engin Bay'ı sahne almak için Çamoluk'a davet etti. Engin Bay ücretsiz olarak sahne aldı. Festival alanına girdiği andan itibaren yoğun ilgi gören Engin Bay, Çamoluklulara teşekkür etti. Engin Bay'ın sahne aldığı sırada festival alanında büyük horon halkaları kuruldu. Engin Bay, ilk kez Bal festivaline katıldığını da dile getirerek, seneye yine gelmek istediğini söyledi.

Bal festivalinin ikinci gecesi Çamoluk Dulunda Mahallesinden Fahri Duyan'ın muhteşem Kemençe resitali ile sona erdi. Duyan saat 01:00'a kadar Kemençesi ile Çamolukluları coşturdu. Festivalin ilk gününde ikişer kez servis çeken dolmuşlar, festivalin ikinci gününde üçer kez servis çektiler.

Gecenin sunuculuğunu www.camoluk.net Genel yayın yönetmeni Mustafa Bayındır, yaptı.

Haber: RAMİS TONBUL


Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
Adı Soyadı*
E-Posta : *
Yorumunuz : *
Eklediğiniz kayıt yönetim tarafından incelendikten sonra yayına alınacaktır.
>