ANA SAYFA   »   HABERLER   »  20.BAL FESTİVALİ 2-3-4 EYLÜL 2011'DE... ÇAMOLUK GÖLPARK'TA.....
  

20.BAL FESTİVALİ 2-3-4 EYLÜL 2011'DE... ÇAMOLUK GÖLPARK'TA.....

Çamoluk Derneği, 20. Çamoluk Bal Festivali için kolları sıvadı....

Çamoluk Derneğinin periyodik olarak gerçekleştiridiği olağan yönetim kurulu toplantısında gündem maddesi 20. Çamoluk Bal Festivali idi. Çamoluk Bal Festivali İstanbul ve Çamoluk'ta olmak üzere iki tertip komitesi seçen dernek yetkilileri, 20. Çamoluk Bal Festivali için Çamoluk Derneği'nin yapacaklarını değerlendirdi. 

Çamoluk Dernek Başkanı Yaşabey Kalebaşı, olağan yönetim kurulu toplantısında; "Değerli Arkadaşlar, 20.Bal Festivalimizi nasipse 2-3-4/09/2011 tarihlerinde Ramazan Bayramının hemen akabinde gerçekleştireceğiz. Çamoluk Kaymakamlığı - Çamoluk Belediyesi - Çamoluk Arıcılar Derneği ve Çamoluk Derneği olarak organizasyonu ortaklaşa gerçekleştireceğiz. Biz Çamoluk Derneği olarak üzerimize düşen görevlerimizi tartışalım-konuşalım ve bir tertip komitesi oluşturarak onların bizlere sunacağı raporlar doğrultusunda, karar verelim. Daha sonra yaptığımız çalışmalarımızı Kaymakamlık ve Belediyemizle de istişare ederek 20. Çamoluk Bal Festivalini gerçekeleştirmiş olacağız, biz geçen yılda olduğu gibi Bal festivalimizi 3 gün 3 gece yapmayı planlıyoruz" dedi. 

20. Çamoluk Bal Festivali için, İstanbul'da görev yapacak olan tertip komitesine Çamoluk Derneği Bşk.Yrd. Fatih Aydın, başkanlık edecek. Fatih Aydın'ın başkanlığındaki tertip komitesinde; Serkan Kapucu - Regaib Yalçınkaya - Ünal Sarıdoğan - Murat Dağıtmaç - Eşref Kınataş - Ufuk Kesecek - Mustafa Kürkçü - Hüseyin Kızılhan - Erhan Sakızcı ve Mustafa Bayındır görev alıyor.

Çamoluk Derneği; Sanatçı - Reklam - Davetiye - TV Canlı yayın ve Sunum noktasında çalışmalar yapacak. 

20. Bal Festivalinde yöresel bay sanatçılardan Mustafa KÜÇÜK - Onur BOZATLI - Nurettin BAY -  Yusuf FENERCİ - Haydar KELEŞ - Mehmet MEŞE - Hüseyin Düz - Mehmet KUZKAYA - Sabit MÜNÜKLÜ - Mustafa DOMRUK'un isimleri geçerken, yöresel bayan sanatçı olarak Yeliz ismi gündeme geliyor.

Yöresel alanda müzik yapan, ismi sayılan sanatçılar arasında isimleri geçmeyen ve aynı zamanda Çamoluk dışından olan ses sanatçılarına da ücret verilmeksizin, sanatçıları onore etmek adına kısa bir süre sahne verilebileceği seçenekler arasında yer alıyor.

Çamoluk Dernek Bşk.Yrd. ve tertip komitesi başkanı Fatih AYDIN; "İdari bölgemiz bilidğiniz üzere Karadeniz ve vilayetimiz Giresun, bunun içinde Karadeniz yöresinden bir sanatçınında sahne alması güzel olur" dedi.   

Fatih Aydın'ın kararının olumlu karşılanması üzerine, Karadeniz müziği yapan ses sanatçıları ile de irtibata geçildi. İsminin saklı tutulduğu, son dönemlerde popüler olan ve Çamoluk yöresinde de hayran kitlesine ulaşan Karadenizli bir bay ses sanatçısının ismide gündemde.

Çamoluk Derneği 20. Bal Festivali tertip komitesi yapacağı çalışmayı Çamoluk Kaymakamlığı ve Çamoluk Belediye Başkanlığı ile istişare edecek. Yapılan istişare toplantısı sonrası hangi sanatçıların sahne alacağı, festivalin ne şekilde gerçekleştirileceği ilan edilecek.

20.Çamoluk Bal Festivali tertip komitesi dün akşam yaptığı toplantı sonrası yönetim kurulunun beğenisine sunmak üzere bir rapor hazırladı. Önümüzdeki hafta içi yapılacak toplantıda rapor yönetim kurulunun beğenisine sunulacak.

20.Çamoluk Bal Festivali için Çamoluk'ta da Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri Turan ÇORAKSU ve İlyas PELİT görev alacak.

20. Çamoluk Bal Festivali Çamoluk Kaymakamlığının himayelerinde Çamoluk Belediyesi - Çamoluk Derneği ve Çamoluk Arıclar Derneği'nin ortak organizasyonu ile GÖLPARK'ta gerçekleşecek.

Haber: UĞUR AYDIN


Yazan : asım tonbul
Tarih : 2011-07-13 16:39:24  |  

bizim çamolukta o kadar sıkıntı varken şu festivaldeki sanatcıları bu kadar gündeme taşımayın allah aşkına ne olur elin onur bozatlısı nurettin bayı çamolukta cebini doldurup gidiyor bu paralara yazık deyilmi mübarek aylardayız şöyle çevremizdeki sıkıntıları görelim daha deyişik şeylere yönelim daha kültürel bir festival yapsak eski adetleri çocuklumuzdaki şeyleri, festivale taşısak 10 tane sanatcıda gelse hep aynı havalar bıktık artık cıngıllım püsküllümden sizlerden rica ediyorum bu sanatcı konusunu fazla abartmayın üç dörttane sanatcı çok bile o da çamolukta var zaten şu elin ekmeyine ya sürmekten aryık çamolun kurtulmasını istiyoruz daha kültürel bir festival tiyatro mizah karagöz hacivat nasrettin hoca niye böyle şeyler hiç yaok ilahiler illa gıv gıv mı olması lazım o sanatcılara milyarlarca para vermeyin yazıktır o paralaraa insanlar nelere muhtaç lütfen bir düşünün yazmak istediyim o kadar çok şey varki aslında umarım görüşlerimizin bir değeri vardır sevgiyle kalın

  

Yazan : murat bozyurt
Tarih : 2011-07-13 16:38:13  |  

Mustafa beyin yorumuna yürekten katılıyorum çamolukta ve köylerinde eminimki yardıma muhtaç aileler ve öğrenciler var hemde çok bu sanatcıları bu kadar abartmamak lazım sonuçta hepsi aynı türki söyli hep aynı oyun havalarını nurettin bay onur bozatlı kara deniz sanatcısı vesaire bunlara verilecek paraları daha hayırlı yerlerde kullanılabilir çamoluktaki BİZİM SANATCILARIMIZ zaten eminimki fazla para almıyorlar onlar çamoluk bal festivaline yeter dinimizde israfı haram kılmış çok iyi düşünmek lazım çevremizdeki yoksul ailelerin de hakları var hepimizin ve siz dernek yöneticilerinin üzerinde o yüzden milyarlarca prayı bi günde harcamak o kadar sanatcıya verip şov yapmak pek kolay olmamalı

  

Yazan : mustafa TONBUL
Tarih : 2011-07-04 10:43:46  |  

Bal festivalimiz çok güzel oluyor çamoluğa çok şeyler kazandırıyor eminim biz gurbette çamoluk özlemini hep çekiyoz inşallah bayramda köydeyim tabi festivaldede birde sivastan karaysardan şurdan burdan sanatcı gelmesine o kadar para vermeye gerek yok o paralarla kaçtane öğrenciye burs fakir ailelere yardım yapılabilir hepimiz çokı iyi biliyoruz ki yüce ALLAH israfı haram kılmış israf etmeyin buyurmuş o sanatcılara verilen para sizce kimlerin hakkı tabiki çamoluk taki yoksul ailelerin hakkı bu yarın mahşerde sorulur o yüzden zaten çamolukta kaçtane sanatcı var onlar yeter bal festivaline daha ne gerek var o kadar sanatcıya hersene o kadar para veriyorsunuz bu işi fazla abartmamak lazım şimdiden festivalimiz hayırlara vesile olması dileğiyle slmlar

  

Yazan : Kemal KUŞCUL
Tarih : 2011-07-01 11:51:31  |  

AH BENİM MEMLEKETİM,,, Sayın hemşehrilerim, yöremizin o kadar sorunları varken, kimse bir eleştiri yapmaz iken ONUR BOZATLI bal festivalinde sahne alacak diye sorun çıkmakta. Sebebini bilmemekle beraber, sayın ONUR bey komşu ilçemizin vatandaşı. Ayrıca bildiğim kadarı ile bir çok sahne aldığı proğramlarda emeğinin karşılığını dahi almamakta. Bizler böyle şeylerle zamanımızı geçirmeyelim. Memleketimize faydalı neler yapabiliriz bunları tartışalım. Bölgemizde bir KENE sorunu var. Bununla mücadele yollarını yapalım. Bölgemiz bir DEPREM BÖLGESİ bunun tedbirlerini masaya yatıralım. Üç - dört ay sonra bu güneşli hava gidecek ve yerine yağmur ve karlar yagacak. Yollarımız kapanacak. Köy derneklerimiz şimdiden bu konulara kafa yorarlarsa insanlığa hizmet olacaktır..

  

Yazan : MURAT DÜZYURT
Tarih : 2011-07-01 11:50:45  |  

Merhaba Bu yıl yapılması planlanan 20.Çamoluk Bal festıval tarıhının daha onceden haber verılmesı gerekıyordu.Çünkü daha cok katılım Istanbul'da calısan vatandaslardan oldugu ıcın herkes ızın planlarını farklı tarıhlere yapmıslardır.Inşallah herkes ıcın güzel bir gun gecmesı dılegıyle.

  

Yazan : fatih tonbul
Tarih : 2011-06-30 14:57:03  |  

neydecez biz onur bozatlıyı nurettin bay gelsin başhasına gerek yok

  

Yazan : SEYHAN FENERCİ
Tarih : 2011-06-30 13:51:12  |  

Öncelikle bal festivalinin hayırlı olmasını diliyorum çamolun birlik ve beraberlik içinde olmasını rabbimden diliyorum ve sanatçılar konusunda dernek yönetiminden çamoluk sanatcılarının ön planda olmasını arzu ediyorum yıllardır çamoluk çamoluk sanaatcısını hep geri pılanda bıraktı dışardan gelen yöre sanatcılar çamolukta öne çıktı orda biri varki onur bozatlı kesinlikle çamoluka gelmeyecek bir isim zaten her yerde onu eleştiren ne oldunu bilen sizler niye onu çamoluğa getiriyorsunuz anlamıyorum adamın ne oldunu herkes çok iyi biliyor dernekteki yöneticilerde çamoluk sanatcısı çamoluk bal festivalini dolduracak kadar var zaten uluslararası sanatcımız mustafa küçük geliyor daha dışardan bir sanatcıya hiç gerek yok heralde niye bizim sanatcılarımız çıkıp birer saat söylemesin kendini göstermesinler adamlar 20 şer dakika söyliyemedenn sahneden iniyor ve dışardan gelen sanatcı sahne alıyor gerek afişlerde gerek sahnede mustafa küçükten sonraaa hak çamoluk sanatcılarının olmalıdır siz onlara kendi ilçesinde bu imkanı tanımazsanız kusura bakmayın ozaman çamoluk sanatcısının çamoluklu olmasının hiç bir anlamı yok oysa gümüşanede kelkitte şiranda alucrada sivasta ordunun büyük ilçelerinde ve köylerinde erzincanda dünyaya yayın yapan bir kanalda medya tv de çamolu temsil eden proğram yapan bir çamoluk sanatcısı var bunların kendi ilçelerinde en ön pılanda olması gerekmiyormu takdiri çamoluk halkına ve siz dernek yönetimine bırakıyorum festivalin hayırlara vesile kılmasının diliyorum

  

Yazan : İlhan SÜRÜCÜ
Tarih : 2011-06-30 11:42:54  |  

Sanatçı isimleri iyi karadenizli sanatçı olmasıda güzel ama onur bozatlı gelmesin adamın ne olduğunu herkes biliyo mustafa küçüğede çok para verilmesin benceeeeee

  

Adı Soyadı*
E-Posta : *
Yorumunuz : *
Eklediğiniz kayıt yönetim tarafından incelendikten sonra yayına alınacaktır.
>